Który bukmacher internetowy jest w Polsce legalny

Nowelizacja ustawy hazardowej z dnia 1 lipca 2017 roku sprawiła, że legalnymi zakładami bukmacherskimi w Polsce są zakłady oferowane przez firmy posiadające licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Wszystkie inne instytucje, które nie posiadają licencji oraz oferują, zawieranie zakładów bukmacherskich na swoich platformach internetowych są w Polsce nielegalne.

W wyniku nowelizacji ustawy obecnie na rynku pozostało 11 firm, które uzyskały licencję Ministerstwa Finansów i mogą prowadzić swoją działalność w Internecie. Zawieranie zakładów u pozostałych podmiotów, które nie uzyskały licencji Ministerstwa Finansów, jest w Polsce nielegalne i grozi konsekwencjami prawnymi oraz wysokimi karami finansowymi.

Bukmacherzy z licencją

W Polsce jest, 11 legalnych bukmacherów internetowych wszystkie te firmy bukmacherskie posiadają licencje, a zawieranie u nich zakładów bukmacherskich jest legalne, i opodatkowane stawką 12% podatku.

Instytucje te oferuję zawieranie zakładów stacjonarnie w swoich punktach oraz na swoich platformach internetowych. Duża konkurencja na rynku sprawiła, że firmy te często za rejestrację na swoich platformach internetowych oraz wpłatę depozytu oferują swoim klientom specjalne bonusy, oraz promocje.

 

Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce

Totolotek.pl – firma ta działa od 1992 roku i jest najstarszym bukmacherem na rynku. Totolotek uzyskał licencję ministerstwa finansów już w roku 2013 i mógł zacząć oferować swoje zakłady w Internecie. Według badań Totolotek posiada około 10% udziałów na polskim rynku zakładów bukmacherskich. Firma posiada również wiele punktów stacjonarnych.

LVBET.pl – bukmacher działa od 2016 roku i jest jednym z najmłodszych podmiotów na rynku oferujący legalne typy bukmacherskie. Firma ta w 2017 roku posiadała około 2% udział w rynku. Firma LVBET posiada wiele punktów stacjonarnych w największych Polskich miastach.

Fortuna.pl – firma działa od 1996 roku jednak wcześniej nazywała się „Profesjonał”, pod obecną nazwą Fortuna działa od 2007 roku. Fortuna jest czeskim bukmacherem działającym na polskim rynku i posiada około 30% udział w rynku. Fortuna od 2010 roku notowana jest, na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie co tylko, potwierdza stabilność oraz wiarygodność tego bukmachera co czyni go jednym z najlepszych bukmacherów online.

STS.pl (Star – Typ – Sport) – jest największym bukmacherem, w Polsce posiada około 50% udziałów w rynku. Firma założona w 1997 roku w Katowicach oparta jest w całości na polskim kapitale. STS jest największym bukmacherem, w Polsce posiada również najwięcej oddziałów stacjonarnych w naszym kraju. Wszystko to sprawia, że firma jest wiarygodna i jest jednym z najlepszych bukmacherów online na polskim rynku.

ForBET.pl – firma działa od 2016 roku i posiada około 4% udział w rynku. Bukmacher posiada swoją siedzibę w Warszawie. Dla ciekawostki firma ta nie posiada oddziałów stacjonarnych swoją działalność, prowadzi wyłącznie na swojej platformie internetowej.

Milenium.pl – firma działa od 2004 roku, posiada około 200 punktów stacjonarnych. W 2017 roku firma posiadała około 3% udziałów na rynku.

Etoto.pl – firma założona w 2011 roku. Jest najmniej popularnym legalnym bukmacherem internetowym w Polsce. Udział tej firmy w rynku to około 1%.

Niedawno licencję uzyskali jeszcze tacy bukmacherzy jak: Betclic, Superbet, Totalbet, PZbuk i Betfun.