Podatki a zakłady bukmacherskie w Polsce

Po dłuższym okresie czasu wracasz do zakładów bukmacherskich w internecie a to … zmiana, ustawa hazardowa, nowe regulacje, nowe prawo – innymi słowy obstawianie meczów online nie jest już jak dawniej.

Z pewnością byłeś przekonany, że Twoja wygrana to nic innego jak kurs pomnożony przez stawkę jaką obstawiłeś. Niestety obecnie w Polsce działać mogą tylko i wyłącznie legalne firmy bukmacherskie. A to oznacza, że Twoja wygrana będzie pomniejszona o podatek.

Dla większości graczy jest to wielki podatek nie do zaakceptowania.

Podatek od zakładów

Przeważają oczywiście gracze rekreacyjni, których będzie interesować głównie jeden podatek od niskich wygranych. Wynosi on 12%.

Większości bukmacherów pobiera go od razu w momencie obstawienia kuponu. Co to oznacza? Chcąc obstawić dane zdarzenie za np. 100 złotych tak naprawdę obstawiamy go za 88 złotych. Tak się właśnie dzieje u legalnych bukmacherów. A właściwie bukmacherów, którzy posiadają licencję ministra finansów. U pozostałych nielegalnych bukmacherów taki podatek nie występuje.

Co ma Totolotek, a czego nie mają inni sprawdź na  www.totolotek.pl 

Drugi podatek dotyczy wysokich wygranych. Jeśli nasz kupon jest zwycięski, ale kwota przekracza 2280 złotych to musimy być świadomi tego, że dodatkowo obejmuje nas kolejny podatek dochodowy w wysokości 10%.

Zatem tak naprawdę mamy tu do czynienia z podatkiem, który wynosi nas 22%!

Znów jako ciekawostkę podamy, że u nielegalnych bukmacherów taki podatek nie występuje. Porównując wygrane powyżej tej kwoty różnice wynoszą co najmniej 700 złotych przy stawce 1000 złotych. Jest to bardzo dużo dla każdego gracza.

Stąd też większości z nich zastanawiają się nad ich opłacalnością. Na dłuższą metę gracze są stratni wielkie kwoty obstawiając u legalnych bukmacherów. Na to możemy jednak znaleźć pewien sposób.

 

Konto do obstawiania u kilku bukmacherów

W takich przypadkach warto mieć konta u kilku bukmacherów i rozbić tę kwotę na kilka mniejszych. Możemy niekiedy zrobić to nawet u jednego bukmachera obstawiając kilka kuponów na niższe kwoty. Nie zawsze jednak takie zachowanie jest zgodne z regulaminem danego bukmachera.

TOP 3 bukmacherów: Zgarnij darmowy zakład rejestrując się na www.fortuna.pl
Obstawiaj za darmo pierwszy mecz - więcej na www.lvbet.pl
W piątki obstawiaj mecze bez podatku na www.totolotek.pl

Stąd też należy na to uważać. Czy obstawianie bez podatku jest możliwe? Nie, jeśli obstawiamy na terenie Polski. Nielegalni bukmacherzy najczęściej działają na licencji w państwach-rajach podatkowych. To właśnie sprawia, że nie mamy tam do czynienia z żadnymi podatkami. A nasze wygrane są automatycznie o wiele wyższe. Jeśli jednak decydujemy się na obstawianie u legalnych bukmacherów to czy musimy martwić się o podatki czy rozliczanie z Urzędem Skarbowym? Nie. Robi to bowiem za nas bukmacher.

Wypełniając zatem PIT nie musimy o tym wspominać, ponieważ gramy legalnie. Sprawa się komplikuje, kiedy to na wakacjach wygrywaliśmy u nielegalnego bukmachera. Z jednej strony mamy obowiązek uwzględnić to w deklaracji. Z drugiej strony jest to nielegalne.

Dlatego poleca się graczom nie ujawnienie takich informacji. Choć najlepiej jest, by zupełnie nie obstawiać u takich bukmacherów.

Podatki gdzieś płacić trzeba!

Póki co podatek od wygranych nas nie ominie. Liczyć możemy na promocje bukmacherów, dzięki którym w niektóre dni możemy liczyć na niższy podatek lub jego całkowity brak na wybrane zdarzenia.

Jeden z najlepszych bukmacherów  Polsce... www.efortuna.pl

Poza tym jakie kwoty byśmy nie obstawiali zawsze będziemy musieli się liczyć z podatkiem obrotowym.