Jak obstawiać Ekstraklasę w tym sezonie?

Dadał Buker

W tym sezonie już z udziałem publiczności ruszyły rozgrywki Ekstraklasy. Jak co roku przed sezonem pojawia się mnóstwo przewidywań i spekulacji jak potoczą się mecze i jakie w ostatecznym rozrachunku czekają nas rozstrzygnięcia. Przyjrzyjmy się jak obstawiać Ekstraklasę i jakie rozstrzygnięcia oceniają najwyżej, a jakie mogą stanowić nie lada sensację. W zakładach bukmacherskich długoterminowe typy na ekstraklasę są już dostępne do obstawiania. 

Jak obstawiają Ekstraklasę buki?

Analitycy firm bukmacherskich, oceniają szanse drużyn nie tylko na końcowe zwycięstwo, ale również proponują zakłady na to kto spadnie z ligi, kto awansuje. Dostępne są również typy „kto lepszy” gdzie możemy założyć się o to która z ekip zajmie wyższą lokatę, po ostatniej kolejce lub wytypować skład podium Ekstraklasy. Obok tego, dostępne są zakłady na osiągnięcia indywidualne w klasyfikacji króla strzelców.

Jak typują bukmacherzy? Jeżeli prześledzimy ofertę najlepszych i najpopularniejszych buków, zobaczymy, że większość z nich największe szanse na tytuł daje ekipie Legii Warszawa. Wysoko oceniane są również szanse poznańskiego Lecha oraz Rakowa Częstochowa. Najniżej stoją akcje tegorocznych beniaminków, oraz Warty Poznań. 

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Kto zdobędzie Mistrzostwo Polski?

Jak już pisaliśmy w akapicie wyżej, największe szanse na tytuł ma Legia Warszawa. Jeśli dziś postawimy na takie rozstrzygnięcie, zarobimy od 40-50 groszy, na każdej postawionej złotówce.

Takie kursy wystawili najpopularniejsi legalni bukmacherzy:

 • Fortuna Legia 1,5 Lech 5,25 Raków 12,0
 • STS Legia 1,4 Lech 6.0 Raków 15,0
 • Betfan Legia 1,4 Lech 6.0 Raków 12,0
 • Superbet Legia 1,4 Lech 6.0 Raków 12,0

Jak widać z zestawienia, wszyscy bukmacherzy są zgodni ,że  stołeczna Legia powinna obronić tytuł. Czy tak będzie w rzeczywistości, czas pokaże. Najniżej wyceniane w walce o Mistrzostwo Polski są takie ekipy jak:

 • Górnik Łęczna, którego szanse na zdobycie Mistrza Polski to aż 1000 krotna przebitka.
 • Warta Poznań kurs na zdobycie tytułu to około 750
 • Nieciecza i Stal Mielec- kurs 500

Jak widać obstawianie Ekstraklasy w zakładach długoterminowych to całkiem sporo ciekawych opcji do wyboru.

Jak obstawiać Ekstraklasę w tym sezonie? 1 Typowanie meczów 2024

Kto spadnie z Ekstraklasy w tym sezonie? 

Jeżeli mowa o  drużynach teoretycznie znacznie słabszych od tych, które maja rozdawać karty w lidze, to możemy pokusić się o postawienie zakłady na to , kto spadnie z Ekstraklasy. Oczywiście już dostępne są  takie typy na Ekstraklasę. W ocenie analityków bukmacherskich, kilka ekip jest szczególnie narażona na spadek a ich szanse na pożegnanie się z najwyższą klasą przedstawiają się mniej więcej w następujący sposób:

Puszcza Niepołomice drużyna spadnie z Ekstraklasy –TAK- kurs 1.50

Warta Poznań drużyna spadnie z Ekstraklasy –TAK- kurs 2,50

Radomiak Radom drużyna spadnie z Ekstraklasy –TAK- kurs – 2,75

Ruch Chorzów drużyna spadnie z Ekstraklasy –TAK- kurs – 2,75

Jak już pisaliśmy, oprócz zakładów na tytuł i spadek, w ofercie bukmacherów, również zakłady na inne rozwiązania  ligowe. Ciekawe typy na Ekstraklasę to:

 • H2H, czyli kto lepszy w tabeli końcowej.
 • Podium lub TOP 3. Typy na drużyny, które wywalczą miejsca od 1-3 w lidze.
 • Górna i dolna połowa. Obstawiamy drużyny, które znajdą się w górnej połówce tabeli (miejsca 1-9) i dolnej (lokaty 9-18)
 • Król strzelców. Typy na najskuteczniejszego piłkarza ligi. Tu niestety w gronie faworytów przeważają piłkarze z zagranicznego zaciągu (Emreli, Pekhart, Ishak: kursy od 3.0-7.5)

Odbierz kod promocyjny SUPERBET
Dla każdego 3754 zł na start w bonusach! Cashback i za wpłatę

 

Kto awansuje do Ekstraklasy?

Na zapleczu Ekstraklasy trwać będzie walka o awans. Bukmacherzy również w tych rozgrywkach maja swoje przewidywania i udostępniają kursy  na awans z Fortuna 1 Ligi. Kto awansuje do Ekstraklasy w ocenie bukmacherów? Zdaniem STS-u, największego polskiego buka, sprawa awansu rozstrzygnie się miedzy trzema drużynami a mowa tu o Wiśle Kraków, Lechii Gdańsk i Arce Gdynia.

Na tych drużynach możemy za złotówkę  zarobić od 3 złotych (ŁKS) przez 3,25 (Arka) do 4 złotych w wypadku wygrania pierwszej ligi przez zespół z Kielc. Nie bez szans na awans pozostają takie ekipy jak Widzew Łódź czy Podbeskidzie Bielsko Biała, a w wypadku takich rozwiązań postawione pieniądze przyniosą wyższy zwrot (Widzew Łódź  kurs12,5, Podbeskidzie -15). Jak będzie po ostatnim gwizdku w meczach finałowej kolejki?  Czas pokaże.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych uzytkowników
FORTUNA STS SUPERBET LV BET
300zł Cashback
+ bonus Freebet
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3500zł cashback
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 8/10 7/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę - do 1500 zł do 200 zł do 2000 zł

Często wybierane