Handicap – co to znaczy

Dadał Buker

W dzisiejszych czasach obstawianie meczów staje się coraz popularniejsze. Można założyć, że jest to po prostu modne – a wynika to z faktu, że każdy, kto choć trochę interesuje się sportem, chciałby także kilka groszy zarobić na swojej wiedzy.

Nic więc dziwnego, że przy tak dużym zainteresowaniu ludzi bukmacherką, powstaje coraz to więcej serwisów oferujących takie usługi. W Polsce istnieje około 15 legalnych bukmacherów, a ich liczba stale rośnie. I właśnie tutaj zaczyna się problem każdego, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z typowaniem. Którego bukmachera wybrać i jak rozpocząć? Są to najczęstsze przeszkody w początkach obstawiania meczów.

https://www.efortuna.pl/promocje
30 zł za rejestrację i 300 zł zakład bez ryzyka

 

Później jest już nieco łatwiej, a gdy postawimy swoje pierwsze zakłady, to czujemy się prawdziwymi ekspertami. Tak pokrótce wygląda historia – tak naprawdę – każdego z nas, czyli początkującego typera. Jednak na drodze stają także przeróżne nowe słowa, które są dość istotne podczas obstawiania.

Jednym z kluczowych słów jest handicap.

Co znaczy handicap?

To pytanie stawiają sobie wszyscy rozpoczynający grę u bukmachera. Najzabawniejsze jest to, że jest wielu typerów, którzy mimo rozumienia tej zasady, nie potrafią przekazać dokładnie w kilku słowach czym on jest. I tutaj przychodzimy z pomocą my. W prostych słowach opiszemy, czym jest handicap.

Na czym polega handicap?

Handicap to nieodłączny element zakładów bukmacherskich. Na nim możemy sporo zarobić, ponieważ podejmujemy wysokie ryzyko, gdy decydujemy się postawić na dane zdarzenie właśnie z handicapem. Tak więc od początku. Jest to nic innego, jak liczba punktów, czy goli, które są wirtualnie dodane przez bukmachera na konto jednej z drużyn.

Handicap - co to znaczy 1 Blog Bukmacherski 2024

Głównym zadaniem handicapu jest wyrównanie nierówności pomiędzy jedną, a drugą drużyną, co wskazuje na to, że zwykle obstawiamy kupony z handicapem, gdy pojedynek toczą zespoły z odległych od siebie miejsc. Dokładniej mówiąc – gdy w spotkaniu gra lider tabeli z drużyną, która „na papierze” nie ma żadnych szans z faworyzowanym zespołem i kurs takiego zdarzenia jest 1.15 czy 1.20, to obstawiając z handicapem, kurs ulega znacznemu wzrostowi, chociażby do 1.50, czy nawet 1.65.

Widać różnicę, prawda? Oznacza to, że faworyt tego spotkania na starcie ma już wirtualnie dodaną jedną bramkę/punkt. Wtedy nasz zespół, na który postawiliśmy musi wygrać to spotkanie różnicą dwóch goli lub więcej. Wynik jednobramkowej różnicy spowoduje to, że nasze spotkanie zostanie rozliczone jako przegrane.

Główne rodzaje handicapów

Gdy już opanujemy, czym tak naprawdę jest handicap, musimy wskazać różne rodzaje tego zdarzenia. Istnieją dwie główne grupy handicapów, czyli europejski oraz azjatycki. Jeśli chodzi o handicap europejski, to jest on klasyczną wersją, która została opisana w powyższym akapicie.

Mamy możliwość postawienia handicapu na daną drużynę, jeśli wygra ona jedną bramką to jest remis, który również można wytypować w tych kombinacjach. Możemy więc obstawić, że będzie wynik 1, X, lub 2. Jeśli chodzi jednak o handicap azjatycki, to tutaj sprawa wygląda nieco bardziej skomplikowanie. Azjatycka forma eliminuje możliwość postawienia remisu. Jest on po prostu niemożliwy do obstawienia w tej formule.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Co więcej, nie mamy tutaj klasycznych handicapów, czyli (-1), czy (+1). W handicapie azjatyckim mamy także takie formy jak (-1,5), (-0.25), (+0.5) itd. Jest to metoda, która dla graczy jest tak naprawdę korzystniejsza. Jeśli wypadnie remis, w poszczególnych przypadkach, to część kwoty jest zwracana – a dokładniej mówiąc nasz wkład. Gdy jednak drużyna wygra jednym golem, przy zakładzie (-0.75), to otrzymujemy 50% wygranej i tyle samo zwrotu postawionych środków.

Prawda – jest to nieco bardziej skomplikowane, a co za tym idzie, przeznaczone jest dla graczy, którzy mają już szersze pojęcie na temat obstawiania meczów i samej bukmacherki. Warto jest jednak zagłębić się w ten temat jak najszybciej, ponieważ daje on spore pole do manewru podczas typowania, a co za tym większa szansę na zwycięstwo.

Za i przeciw gry na handicapy

Czas na kilka zalet i wad obstawiania spotkań z handicapem. Na początek może drobne wady, które jak przy wszystkim muszą się pojawić. W wielu przypadkach kursy na handicapy – w stosunku do większego ryzyka – są po prostu za niskie. Żeby drużyna wygrała więcej niż jedną bramką, mecz musi się pod nich bardzo dobrze ułożyć, lub muszą być po prostu o wiele silniejszą drużyną.

LVBET rozdaje FREEBET za rejestrację
20 zł bez depozytu i dowodu + 2000 zł za wpłatę

 

W przypadku tych najlepszych, kursy zmieniają się z 1.12 na 1.30, co jest naprawdę niskim wzrostem. Drugim i ostatnim minusem jest fakt, że oferta handicapów jest dość uboga i mało rozbudowana, więc dużego pola do popisu nie mamy.

Przechodząc jednak już do pozytywów. Handicapy pozwalają na bezpieczniejszą grę – zastosowanie tych ćwiartkowych daje dużą szanse na zwrot co najmniej połowy zakładu. Zawsze lepiej jest – gdy kupon miałby nie wejść, otrzymać chociaż część środków.

Kolejnym aspektem są mniejsze marże bukmacherów, czyli wyższe kursy, korzystniejsze dla graczy. Zalet jest oczywiście jeszcze więcej, ale każdy musi spróbować odkryć je sam – wtedy poczujemy, czy obstawianie z handicapami jest dla nas, czy skupimy się na innym rodzaju gry. Naszym zdaniem – jak najbardziej trzeba spróbować!

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Jak wykorzystać handicap w zakładach bukmacherskich?

Handicap może być używany do zwiększenia szans na wygraną, szczególnie w przypadku meczów, w których jeden z zespołów lub zawodników jest zdecydowanie słabszy. Handicap może również być stosowany do zwiększenia potencjalnych wygranych.

Korzyści stosowania handicapu

Stosowanie handicapu na zakładach bukmacherskich może przynieść wiele korzyści, takich jak:

  • Zwiększenie szans na wygraną
  • Zwiększenie potencjalnych wygranych
  • Stworzenie bardziej atrakcyjnych kursów

Podsumowanie

Handicap to popularna forma obstawiania w zakładach bukmacherskich, która ma na celu wyrównanie szans i stworzenie bardziej atrakcyjnych kursów dla graczy. Istnieją dwa rodzaje handicapów: azjatycki i europejski.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych uzytkowników
FORTUNA STS SUPERBET LV BET
300zł Cashback
+ bonus Freebet
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3500zł cashback
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 8/10 7/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę - do 600 zł do 200 zł do 2000 zł

Często wybierane