Zasady obstawiania meczy – wskazówki

Dadał Buker

Jeśli zastanawiasz się nad typowaniem wydarzeń sportowych, to znak, że trafiłeś we właściwe miejsce! Czas zagłębić się w świat zakładów bukmacherskich. Na początku skupmy się na zrozumieniu zasad i sprawdźmy, czy korzystanie z danej oferty jest legalne. Zakłady bukmacherskie nie są zakazane, ale należy pamiętać, że każdy podmiot musi spełnić określone warunki (choć czasami bywa inaczej). Następnie nowi gracze często koncentrują się na tym, jak działa obstawianie meczy.

Czy gra u tego bukmachera jest legalna?

Najważniejszym kryterium legalności podmiotu bukmacherskiego jest licencja wydawana przez Ministerstwo Finansów. Warto zatem sprawdzić, czy dany bukmacher posiada taką licencję. Dodatkowo, zawsze należy pamiętać, że legalnie działający bukmacherzy posiadają domenę internetową z końcówką .pl.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Rodzaje zakładów bukmacherskich

Oferty bukmacherów zazwyczaj zawierają podstawowe rodzaje zakładów bukmacherskich, takie jak 1×2, handicap, under/over, BTTS, H2H. Przy typowaniu meczów piłki nożnej, opcji jest mnóstwo (szczególnie przy ważniejszych wydarzeniach sportowych). Zakłady 1X2 dotyczą zwycięzcy – „1” to wygrana gospodarzy, „X” to remis, a „2” to zwycięstwo gości. Oprócz tego, mamy do dyspozycji np. handicap, BTTS czy zakłady under/over.

Czy tylko sport?

Większości początkujących typowanie wydarzeń sportowych kojarzy się z samym sportem. Jednak warto pamiętać, że możliwe jest także obstawianie istotnych wydarzeń społecznych, rozrywkowych czy politycznych. Warto jednak zauważyć, że sport to dominujący element oferty bukmacherów, a propozycje innych zakładów są raczej niewielkie.

Obstawianie meczy – o co w nim chodzi?

Wysokość potencjalnej wygranej zależy od stawki oraz kursu na kuponie. Im wyższy kurs, tym większa potencjalna wygrana. Warto także zauważyć, że bukmacherzy mają zatrudnionych analityków sportowych, którzy pomagają w ustalaniu kursów. W ofercie bukmacherskiej znajdziemy różne rodzaje kuponów – pojedyncze, akumulowane, systemowe.

Zasady obstawiania meczy - wskazówki 1 Blog Bukmacherski 2024

Przed spotkaniem czy w trakcie?

Typowanie meczy może odbywać się przed meczem (przedmeczowe) lub w trakcie trwania wydarzenia (live). Obie opcje mają swoje zalety i wady. Podczas obstawiania na żywo, trzeba podejmować szybkie decyzje, co może przynieść zarówno korzyści, jak i straty.

Obstawić meczy bez ryzyka – jak to działa?

Hazard zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko. Doświadczeni gracze zawsze starają się dokonać starannej analizy, ale należy pamiętać, że sport zawsze obfituje w niespodzianki. Warto także śledzić bonusy oferowane przez bukmacherów, które mogą przynieść dodatkowe korzyści przy obstawianiu.

Porady dla nowych

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z obstawianiem meczy, pamiętaj o śledzeniu różnych źródeł informacji, zwłaszcza stron legalnych bukmacherów. Zawsze obstawiaj z głową i bądź świadomy ryzyka związanego z zakładami bukmacherskimi. Staranna analiza oraz doświadczenie w danej dyscyplinie sportu są kluczowe. Tylko dzięki temu możesz maksymalizować swoje szanse na poprawne typy.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych uzytkowników
FORTUNA STS SUPERBET LV BET
300zł Cashback
+ bonus Freebet
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3500zł cashback
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 8/10 7/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę - do 600 zł do 200 zł do 2000 zł

Często wybierane