Na czym polega weryfikacja dowodu osobistego u bukmachera?

Dadał Buker

Gra u bukmachera staje się coraz łatwiejsza i wygodniejsza. Dawno minęły już czasy, w których żeby wysłać kupon, trzeba było iść lub pojechać do stacjonarnego punktu. Obecnie każdy legalny bukmacher w Polsce oferuje swoją ofertę online. Tworzy także aplikacje mobilne i to właśnie tu większość graczy obstawia wydarzenia sportowe.

Co więcej, niektórzy bukmacherzy w ogóle nie prowadzą stacjonarnych punktów i oferują swoje usługi tylko w Internecie. Za łatwym dostępem do oferty online idzie prosta rejestracja i to właśnie tym chwalą się bukmacherzy. Szybkie i bezpieczne założenie konta w kilku krokach ma na celu przyciągnięcie nowego klienta.

Przy procesie rejestracji dla wielu graczy niepokojący jest jednak jeden etap. Obawy pojawiają się przy weryfikacji dowodu osobistego, gdy bukmacher każe wysłać zdjęcie lub skan naszego dokumentu tożsamości. W obawie o swoje najważniejsze dane niektórzy klienci nie chcą go pokazywać. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie po co bukmacherowi nasz dowód osobisty, czy mamy się czego obawiać i jak zrobić skan dowodu osobistego.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Dlaczego bukmacher chce mój dowód osobisty?

Jak każda inna osoba lub firma, bukmacher musi dbać o swoje bezpieczeństwo i finanse. Podczas rejestracji w Internecie, do pewnego etapu jesteśmy anonimowi, więc nie trudno o różnego rodzaju oszustwa. Jedno z najczęstszych z nich to zakładanie konta przez osoby niepełnoletnie.

Pamiętajmy, że zgodnie z prawem i ustawą hazardową, zakłady mogą zawierać tylko osoby, które ukończyły osiemnaście lat. To przed tym bronią się między innymi bukmacherzy. Jednocześnie zwracają uwagę na problem uzależnienia od hazardu wśród młodych osób.

Ale nie tylko przed grą niepełnoletnich bukmacher zabezpiecza się, chcąc zdjęcie naszego dokumentu tożsamości. Należy mieć świadomość, że podczas zawierania zakładów, gra często toczy się o bardzo wysokie stawki. Nikt z nas nie chciałby ryzykować np. kilkudziesięciu tysięcy złotych, nie wiedząc z kim się zakładamy. Na to uważa także bukmacher. Musi wiedzieć to kogo zgłosić się w razie jakichkolwiek komplikacji.

Najważniejszą informacją dla gracza powinno być to, że nasze poufne dane są bezpiecznie przechowywane i nie rozprzestrzeniane przez bukmachera.

Szybka rejestracja w BETCLIC
Bonus 200 zł na zakład bez ryzyka

 

Jak zrobić skan dowodu?

Aby weryfikacja dowodu osobistego przebiegła prawidłowo, niekoniecznie musimy wykonać skan za pomocą specjalnego urządzenia jak kserokopiarka itp. Jak zrobić więc skan dowodu osobistego za pomocą powszechnie dostępnych narzędzi?

Najczęściej wystarczy po prostu zrobić zdjęcie obu stron swojego dokumentu. Tutaj musimy pamiętać, że fotografia musi być wyraźna i w dobrej jakości, tak aby osoba sprawdzająca mogła bez problemu odczytać informacje z naszego dowodu. Na zdjęciu lub skanie musi być widoczna każda krawędź naszego „plastiku”. Okazuje się, że nie musimy pokazywać wszystkich danych z dokumentu tożsamości.

To dobra rzecz dla osób, które nadal obawiają się o swoje dane poufne. Większość bukmacherów nie wymaga naszego zdjęcia, nazwiska rodowego, imion rodziców, obywatelstwa, organu wydającego oraz daty wydania. Wyjątkiem jest Betclic Zakłady Bukmacherskie, który wymaga pełnych zdjęć dokumentu.

Jak zrobić skan dowodu osobistego z zakrytymi informacjami wymienionymi powyżej?

Mamy dwie opcje. Pierwsza z nich to zakrycie podczas robienia zdjęcia wybranych miejsc np. kawałkami papieru. O wiele szybciej i łatwiej będzie jednak, po wykonaniu fotografii, użyć podstawowego edytora zdjęć na naszym komputerze lub telefonie i zamazać niepotrzebne informacje wybranym narzędziem rysującym. Tak edytowany skan lub zdjęcie możemy już załączyć na stronie podczas zakładania konta.

Odbierz kod promocyjny SUPERBET
Dla każdego 3754 zł na start w bonusach! Cashback i za wpłatę

 

Czy skan dowodu jest niezbędny?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Weryfikacja dowodu osobistego jest niezbędna jeśli chcemy korzystać z pełnej oferty bukmachera i nie przejmować się limitami. Większość zakładów bukmacherskim daje możliwość założenia tzw. konta tymczasowego lub konta szybkiego. Do rejestracji wystarczą w tym wypadku tylko podstawowe dane i jesteśmy w stanie założyć je w minutę.

Mamy jednak na nim sporo ograniczeń. Jak sama nazwa wskazuje, najczęściej będą to limity czasowe. W zależności od bukmachera takie konto możemy mieć otwarte przeważnie przez 30 lub 90 dni. Po tym czasie, aby nadal zawierać zakłady, musimy zweryfikować nasze konto dowodem osobistym.

Kolejne limity to te dotyczące pieniędzy. Najczęściej suma naszych stawek może wynosić tylko 5 tysięcy złotych. Ponadto obowiązują nas także ograniczenia przy wygranych. Jest to zrozumiała praktyka z punktu widzenia bukmachera, ponieważ nie chce on zawierać zakładów za duże pieniądze z kimś anonimowym.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych uzytkowników
FORTUNA STS SUPERBET LV BET
300zł Cashback
+ bonus Freebet
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3500zł cashback
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 8/10 7/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę - do 600 zł do 200 zł do 2000 zł

Często wybierane