Esport u bukmacherów

Dadał Buker
Esport u bukmacherów

W obecnych czasach każdy bukmacher ma w swojej ofercie esport. Zaskakującym by był brak oferty na te wydarzenia w dobie rosnącej popularności w tym segmencie. Setki tysięcy ludzi na całym świecie oglądających zmagania ligowe League of Legends.

Miliony oglądające Mistrzostwa Świata w League of Legends. Wielkie gwiazdy takie jak: Imagine Dragons, Zedd oraz Becky G nagrywające przeboje specjalnie na te wydarzenia. Przykładem jest piosenka o tytule Warriors wykonana przez zespół Imagine Dragons, która została przygotowana na Worldsy w 2014, a do chwili obecnej ma ponad 320 milionów wyświetleń w serwisie Youtube.

Ale czy kiedyś każdy bukmacher posiadał w ofercie esport?

Odpowiedź brzmi oczywiście nie. Jeszcze kilka lat temu, gdy ktoś chciał postawić na swoją ulubioną drużynę w Counter Strike musiał porządnie poszukać. Nie spotkał bowiem tego w ofercie u popularnych bukmacherów w Polsce. A teraz? Teraz znajdzie takie zakłady wszędzie. Bukmacherzy prześcigają się już i walczą o klienta, który chce stawiać w tej dziedzinie sportu.

Esport u bukmacherów 1 Typowanie meczów 2023

Pierwszy z brzegu STS posiada dużą zakładkę esport na górnym panelu. Do tego jeden z ambasadorów tej firmy to Piotr „Izak” Skowyrski. Najbardziej znany komentator CS’a w Polsce, streamer, były zawodowy gracz, właściciel drużyny esportowej Izako Boars.

Potwierdza to tylko jak bukmacherom zależy w tym momencie na tej branży. Kolejnym przykładem jest LV BET również ze specjalną zakładką esport, którego ambasadorem jest Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski. Czołowy polski gracz esportowy, wraz z ESC Gaming zdobył mistrzostwo świata w CS 1.6. Grając już w CS: GO wraz z Virtus.pro wygrywał wiele dużych turniejów.

Do tego dochodzi reszta bukmacherów również posiadających ofertę na esport. Różni się tylko jej szerokość i ilość danych gier, które mamy możliwość typować. ForBet, eFortuna oraz wiele innych. Odpowiedź na to który będzie najlepszy to ciężkie pytanie.

Osoby obstawiające League of Legends bezproblemowo znajdą szybko coś dla siebie. Ci którzy gustują w bardziej niszowych grach, będą musieli chwilę poszukać. Każdy bukmacher przyciąga również potencjalnych klientów bonusami i tutaj również możemy wyszukać taki, który najbardziej nam odpowiada. Po jego wybraniu sprawdźmy, czy dany bukmacher esport posiada w ofercie oraz czy jego oferta jest dla nas w pełni wystarczająca.

Rejestracja bez dowodu w STS.PL
100 zł bez ryzyka + 1500 zł za wpłaty

 

Jakie esporty do typowania?

Jeśli interesuje nas już dziedzina esportu powinniśmy się zainteresować jakie są esporty do typowania. Podobnie jak w przypadku piłki. Sport nie kończy się na piłce nożnej, ponieważ jest też piłka ręczna, piłka wodna, siatkówka, koszykówka i wiele więcej. Tak też i tutaj, zaglądając do przykładowej oferty LV BET, możemy obstawiać:

  • Counter Strike: GO
  • League of Legends
  • Dota 2
  • Valorant
  • StarCraft 2
  • Overwatch
  • Call of Duty
  • KING OF GLORY
  • Warcraft III
  • Rainbow Six

 

Możemy wybrać coś w co gramy albo to co nas interesuje i lubimy oglądać. Nie ma złotej zasady jakie są dobre esporty do typowania. Część wschodnia Europy odpowie zapewne, że te z Doty 2, ponieważ jest ona tam bardzo popularna. Ci z kolei, dla których to LOL jest lepszą grą typu MOBA, wybiorą jego.

Oglądając dane rozgrywki, interesując się zawodnikami, ich formą, metą oraz czytając cały czas patch notes zwiększamy wiedzę na temat danej gry, jak i szansę powodzenia swojego typu. Warto natomiast nie ograniczać się do jednego i zwrócić uwagę na inne esporty do typowania. Może się zdarzyć bowiem, że w naszej ulubionej grze nie będzie aktualnie żadnych rozgrywek.

Najnowsze zmiany w promocjach
aktualizacja: 3 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 600 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Przerwa w rozgrywkach ligowych, braki turniejów i okazuje się, że skończyły się nam typy na esport. Wtedy możemy stawiać przykładowo zakłady na żywo. Większość gier można stawiać w taki sposób, więc także i tam znajdą się typy na esport.

Jak zwykłe mecze piłki nożnej, które trwają 90 minut są dla nas za długie, możemy zdecydować się na oglądnięcie meczu Fify. Tam też możemy obstawiać na żywo. Również jak w zwykłym sporcie, są tutaj studia prowadzone przez ludzi znających się w danych dziedzinach.

Dzięki temu oglądając studio CS: GO albo League of Legends możemy poznać przewidywania ekspertów. Może ich typy na esport i nowinki którymi dysponują spowodują to, że postawimy akurat na tą drużynę albo zawodnika.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych gości
FORTUNA STS SUPERBET LV BET
600zł Cashback
+ bonus za wpłatę
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3500zł cashback
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 8/10 7/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę do 200 zł do 1500 zł do 200 zł do 2000 zł

Często wybierane