Obstawianie wyścigów konnych czyli konie na zakładach

Zakłady bukmacherskie na wyścigi konne w Polsce są coraz bardziej popularne. I nie jest to nic dziwnego. Będąc wyspecjalizowanym w biegach koni lub też korzystają z rad innych typerów głównie zagranicznych możemy wygrywać codziennie niemałe pieniądze.

W trakcie interesowania się wyścigami konnymi i ich obserwacją warto od razu zaznajomić się z możliwościami w obstawianiu. Nie ma tu zbyt wiele rodzajów zakładów, ale nie potrzeba ich tak dużo. Najprostszy zakład to zwycięstwo konia.

Niezależnie od rodzaju biegu w każdym z nich możemy wytypować konia, który ukończy bieg na pierwszym miejscu. I tutaj warto już dowiadywać się u bukmachera u którego typujemy jak rozlicza zakłady, w których to nasz koń zostałby zdyskwalifikowany. Niektórzy bukmacherzy bezproblemowo wypłacają pieniądze. Jest to ważna kwestia, ponieważ głupio tracić w ten sposób zainwestowane pieniądze.

 

Obstawianie wyścigów konnych

Niektórzy bukmacherzy oferują również zakład, w którym możemy typować, który koń z pewnością NIE ukończy biegu na podium. Nie warto jednak się w to zagłębiać, ponieważ przynosi to zyski głównie bukmacherom. Zakładając się o wygraną konia natkniemy się na kuponie na możliwość „each way”. To kolejny rodzaj zakłady, dzięki któremu możemy wygrać kiedy nasz koń zajmie chociażby miejsce.

Za rejestrację dają 20zł i 1500zł za wpłaty! Wejdź na www.lvbet.pl

Jest tu jednak pewne „ale”. Warto przed każdym biegiem zauważyć, o których miejscach jest mowa. Są gonitwy, w których bierze udział np. cztery konie. W tym przypadku mamy możliwość obstawienia tylko i wyłącznie zakłady na zwycięstwo. Kiedy startuje już sześć koni zakład each way obejmuje pierwsze i drugie miejsce. Kiedy w biegu uczestniczy co najmniej osiem koni to zakład na miejsce liczy się od pierwszego do trzeciego miejsca.

Zatem zakład each way zależy m.in. od tego ile koni startuje. Kursy są niższe niżeli zwycięstwo, ale to często pozwala nam na tzw. wyjście na zero. Dzięki temu nie będziemy stratni, a bywa i tak, że możemy nawet liczyć na niewielki zysk.

 

Teraz kolej na bardziej ryzykowniejsze rodzaje zakładów.

Pierwszy z nich – forecast. To podanie w odpowiedniej kolejności dwóch pierwszych koni, które zjawią się na mecie. Interesując się wyścigami konnymi z pewnością nie raz trafimy w ten rodzaj zakładu. Biorąc pod uwagę jego ryzyko warto obstawiać tu mniejsze kwoty, tym bardziej, że kursy nam to i tak wynagrodzą. To samo tyczy się kolejnego rodzaju zakładu – tricast.

To niemal to samo co forecast, tylko w tym przypadku musimy podać w odpowiedniej kolejności trzy pierwsze konie, które zjawią się na mecie. Zatem zadanie jeszcze trudniejsze. Do tego dochodzą różne strategie grania. Możemy grać single na zwycięstwo wraz z opcją each way w przypadku wysokiego kursu.

Możemy również zagrać tzw. szczęśliwą 15.Tutaj typujemy cztery konie i obstawiamy je na kuponie w każdej z możliwych kombinacjach – jest ich 15. Są so single, każdy z każdym, itp. Trafiając wszystkie 4 konie możemy zarobić spokojnie nawet kilkaset tysięcy złotych.

Obstawiaj i oglądaj mecze na żywo na www.efortuna.pl

Warto wypróbować różnych strategii. Znając już rodzaje zakładów dalsza nauka będzie tylko przyjemnością.


Dodaj komentarz